AZ FC ESZTERGOM U19 KOROSZTÁLYÚ CSAPATA  JELENLEG 17 PONTTAL, A TABELLA 9. HELYRŐL VÁRJA A TAVASZI SZEZONT. AZ ŐSSZEL ELVÉGZETT MUNKÁRÓL VEZETŐEDZŐJÜKET, VÁCZY DÁVIDOT KÉRDEZTÜK. 

Nyáron nagyon jól sikerült a felkészülés a csapatnak, ehhez képest a srácok a 9. helyet szerezték meg a bajnokságban. Mennyire vagy elégedett a jelenlegi eredménnyel?

Hullámzó teljesítményt nyújtott csapatunk az őszi szezon során. Bár egyáltalán nem mondanám, hogy elégedetlenek lehetünk a mutatott játékkal, az eredmények nem mindig tükrözték a valós tudásunkat. Azt meg kell jegyezni, hogy a bajnokságban a legfiatalabb kerettel rendelkezünk, nincsen utolsó éves játékosunk, viszont a keret hetven százaléka 2003-2004-es születésű, tehát még korosztályban U17-es labdarúgó. Jelenleg egy pont választ el bennünket az ötödik helytől. Több mérkőzést is elrontottunk, gondolok itt a Dunakanyar, az Airnergy, a BVSC és az ESMTK elleni meccseinkre, ez így 11 ponttal kevesebb, mint amivel rendelkezünk.

Hogyan készültök hétről-hétre a játékosokkal? Van egyénre szabott képzés, segítség a fejlődéshez?

Ugyanúgy készülünk, mint a felnőtt csapatunk. Hétfőn és pénteken van videózás, ahol az elmúlt mérkőzésünket, aktuális ellenfelünket elemezzük ki. Ezen kívül néhány olyan saját játékszituációt emelünk bele az elemzésbe, ami fontos lehet a következő mérkőzésen. Minden nap edzünk, foglalkozunk a játékosokkal egyénileg, több fiatal játékosunk a felnőtt kerettel készül, így őket a legtehetségesebb U17-es gyerekekkel váltjuk ki az edzésen. A prevenciós programra, az erőfejlesztésre nagyobb hangsúlyt fektetünk az edzések első részében, a fő részben pedig rengeteg játékhelyzetet gyakorolunk a taktikai periodizációhoz és játékrendszerünkhöz igazítva. A mérkőzések után pedig odafigyelünk a regenerációra, így a következő napon tudnak egyet pihenni a keret játékosai. Mellette minden játékos részt vesz évente két alkalommal egy egészségügyi mérésen, így egyénre szabott programot kell végezni edzések előtt-után, akár a szabadnapon is.
Az U19 nagyon nehéz korosztály. Ilyenkor már bejönnek a lányok, a buli, a továbbtanulás a képbe, a gyerekek teljesen le vannak terhelve az iskolában is. Mivel tudod a srácokat motiválni, hogy a kevésbé jó eredmények után is felemelt fejjel menjenek ki a pályára?

A közösség és a klubhoz tartozás a legnagyobb motiváció a számukra. Nem tartom olyan nehéznek ezt a korosztályt, ráadásul jól ismerjük egymást a játékosokkal. Pontosan tudom, hogy mire van szükségük, mikor kell jobban terhelni őket, mikor kell egy kicsit visszavenni. Az hiba lenne, ha minden nap motivációs beszédeket kellene tartani, mindenki tudja miért is van itt. A legtöbb játékosnak reális esélye van a felnőtt csapat öltözőjébe belépni és már csak rajtuk múlik, hogy ott is meg tudják-e mutatni magukat, a lehetőség adott, csak élni kell vele. Talán ez az utánpótlásban a legnagyobb eredmény, ha egy játékos végigmegy ezen az úton, mert a kimeneti végcél a felnőtt futball és nem az utánpótlás mérkőzések eredménye.

Milyen teremtornák és versenyek várnak a játékosokra a felkészülési időszakban?

Nem igazán vagyok híve a teremtornáknak, inkább a nemzetközi mérkőzések és a felnőtt csapatban való részvétel fejleszti a játékosokat. A Megyei Szövetség által előírt kötelezettséget viszont szeretnénk teljesíteni, így a Futsal Torna egy kis kiegészítést jelent majd a felkészülési időszakban. Egyébként viszonylag korán fogunk kezdeni az orvosi vizsgálatokkal és egyéb felmérésekkel, ezután pedig a munkáé a főszerep, hogy tavasszal előrébb tudjunk lépni.

Milyen célkitűzésekkel vágtok neki a tavaszi szezonnak?

A célunk a stábbal, hogy minden játékost fejleszteni tudjunk, a felnőtt futball felé terelgessük őket és mindenki élvezze azt amit éppen csinálunk. Ha a játékosaink céltudatosságban fejlődni tudnak, akkor lehetünk elégedettek. A csapattal megfogalmazott célokat pedig inkább megtartom az öltözőnek, mert ígérgetni nem szeretnék, inkább a pályán akarunk a játékosokkal bizonyítani.